Екатерина Стратиева стана спортист на месеца

Общи 08 октомври 2014 | Speed-Press.com A- A+ 16820 посещения | без коментари

Победител в анкетата на "Пресклуб България" за спортист на месеца за септември е Екатерина Стратиева. Рали състезателката спечели титлата при дамите в европейския рали шампионат и това е първият път, в който получава златната значка с географската форма на България. Стратиева има 13 гласа от журито. На второ място за септември е състезателката по борба Тайбе Юсеин със 7 гласа, която спечели бронз на световното първенство в категория до 60 кг. На трето и четвърто място са Самуил Донков, спечелил първа квота за страната за олимпиадата в Рио на пистолет с 4 гласа, и Сашо Андреев с 2 гласа, който е състезател по канадска борба и записа световни титли в 4 категории в Литва. "За първи път в живота ми се случва нещо подобно, което не очаквах и ценя невероятно много. Нашият спорт е мъжки и сме поставени пред много трудности и изпитания. Надявам се да продължа по същия път и да прославям България. Благодаря на всички, които са зад мен през последните 14 години", коментира Екатерина Стратиева. От европейския шампионат остават още две състезания до края на годината - Швейцария и Корсика, а пилотката може да участва в корсиканското рали. "Моторът е разглобен и изпуснахме срока за Швейцария. Искам да отида в Корсика, където ще имам нов мотор и части, но в момента търсим бюджет", поясни още Стратиева.

Ключови думи:   Спорт