Марков и Маринов спечелиха офроуд Кърджали

Общи 07 април 2014 | Speed-Press.com A- A+ 19225 посещения | без коментари

С много емоция, прах и шоу за публиката премина финалният, трети ден на офроуд празника Кърджали 2014 г. Състезанието на затворен маршрут се проведе близо до центъра на града и събра над 5000 фенове на скоростите. Екипажът Мартин Марков и Иван Маринов спечели тридневното състезание в експертната категория рали рейд - Т1, с време 11,14 ч, а втори на 7,06 мин от тях останаха Руси Русев и Руслан Трифонов. Интересно е, че първите в рали рейд в производствения клас Т2 - Георги Георгиев и Атанас Делев, имат по-добро време от Марков и Маринов - 10,57 ч. Втори в Т2 са Захари Захариев и Атанас Арабаджиев, чийто млад пловдивски клуб си тръгна с пълни ръце от Кърджали. Освен тяхната купа Методи Павлов се класира в Топ10 на моторите, а техен представител се представи отлично и при ATV-тата. При АTV/МОТО спечели Зорница Тодорова, която с време 10,37 ч за трите дни на практика е най-бързият състезател от всички категории. "За първи път организираме подобен формат от три състезания в категории рали рейд, трофи и X-Cross. Провеждането премина много успешно. Досега не е имало състезание с толкова участници в България - цели 153 стартираха в първия ден. Гостите от Гърция и Турция са в еуфория, защото не са присъствали на толкова грандиозно състезание, и следващата година очакваме двойно повече участници от тези страни. На практика имахме лимит за броя, защото нямаме техническа възможност да обслужим всички 180 желаещи. За следващата година ще увеличим екипа на организаторите от 40 на 80 души и очакваме 200 състезатели. От община Кърджали ни подкрепят и желаят да стартираме подготовката за 2015 още сега", коментира Тодор Христов, директор на състезанието.

Ключови думи:   Off Road