След 31-годишно управление Георги Янакиев сдаде поста председател на Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС). Провелото се вчера отчетно-изборно събрание на БФАС избра Александър Александров, който събра най-много гласове във финалната фаза – 47 срещу 37 за другия кандидат Камен Михайлов. Третият кандидат Стоян Рътков, издигнат от асоциацията на действащите пилоти АДАС, си направи самоотвод след първото гласуване, след като събра 21 гласа, а Александров и Михайлов съответно 34 и 29.
В предизборната кампания на Александров бе заложено да се работи усилено за включване на рали “България” в шампионата IRC. След победата Александров заяви, че ще направи всичко възможно и у нас да бъде изградена постоянно действаща писта.
След избора Камен Михайлов предложи Янакиев за почетен председател на БФАС, което бе прието почти единодушно, против гласуваха Стоян Рътков и Николай Златков, председател на АДАС.
Заседанието протече с постоянни пререкания и тълкувания на устава на БФАС, който за пореден път се показа пълен с пропуски. Началото на събранието бе в 10.00 ч и 2 часа делегатите се караха кой да го води от двете предложения – Георги Янакиев и Александър Ковачев. Накрая Янакиев си направи самоотвод, а представителите на клубовете продължиха с търканията още час, преди да гласуват за Ковачев. След това бе гласувано да се изберат преброители и отчета за 2011. Няколко пъти уставът бе пренебрегван, което повдигна въпроси дали въобще цялото събрание ще бъде касирано.
 
       Tata ще открие завод за производство на Nano извън Индия
      Tata ще открие завод за производство на Nano извън Индия
    
     
       Kia разкри състезателното Rio
      Kia разкри състезателното Rio
    
    Все още няма коментари. Бъдете първите, които ще изразят мнението си!
 Статии
     Статии   Най-новите Видеa
    Най-новите Видеa   
    

