Новият официален доставчик на гуми за Формула 1 Pirelli сподели информация за цветовото обозначение на гумите си за сезон 2011-а. 
 
 С четири различни цвята ще се маркират четирите вида гуми за суха писта - свърхмеката /supersoft/ ще има червена маркировка, меката - бяла, средната - синя, твърдата - жълта. Гумите за дъжд ще получат две маркировки - жълта за силен дъжд и червена за интермедия /междинни/. 
 
 Италианските гумаджии отиват по-далеч с боядисването от предшествениците си в облегчаването работата на коментаторите и информираността на зрителите - за разлика от използваните по-рано тънки цветни ивици, сега цветовото кодиране на гумите ще става чрез боядисване на имената на гумите - в случая Pirelli P Zero. Между другото гумите с новия цветен код вече бяха демонстрирани по време на тестовете в Барселона. 
 
 Идеята с цветните гуми не е нова за формулата. Pirelli я използва през далечната вече 1986-а, макар и за само едно състезание - Гран-при на Детройт, пък и тогава целите бяха чисто рекламни.
      
      Lexus нае Кайли Миног за лансирането на CT200h
    
    
      
      Shell обяви ново масло даващо 6.5% горивна икон...
    
    Все още няма коментари. Бъдете първите, които ще изразят мнението си!
    