Равносметката от трите етапа на Balkan Breslau Rallye 2014

Общи 23 септември 2014 | Speed-Press.com A- A+ 19650 посещения | без коментари

Tочно 11 са българските машини, които се отправиха към първия специален етап на Balkan Breslau Rallye 2014, с дължина 130 км, а в първия ден имаше извоювана и първа българска етапна победа - тази на Цанко Цанков и Зорница Тодорова (Polaris) в класа на SSV бъгитата. Българите надвиха с близо 2 минути миналогодишната шампионка от Балкан Бреслау Леа Готие.
Израелецът Раз Хайман с бъги Пойнтер оглави генералното класиране в крос-кънтри категорията на Balkan Breslau Ralye 2014 след втория състезателен ден. Хайман спечели 360-километровата отсечка в Добруджа, изпреварвайки Риенц Хофстра от Холандия с Ланд Ровър и Методи Паунов (Нисан). Паунов е най-добре представящият се българин до момента, като излезе на второ място във временната подредба на рали-рейд машините, пред другия израелски участник в надпреварата Гал Шакам (прототип Зибар). При мотоциклетите начело след втория ден излезе Юен Беат от Австрия с КТМ, а българинът Димитър Боевски все още е на трето място, след Гийом Мартенс от Холандия.Победителите от етап 1 в SSV класа на Балкан Бреслау Рали Цанко Цанков и Зорница Тодорова завършиха етапа на 5-о място, което ги отпрати на 4-тата позиция в генералното класиране. Водач стана Леа Готие от Франция. В екстремната категория на Балкан Бреслау Рали швейцарецът Роланд Брак с Тойота дублира етапната си победа и остана лидер в класирането.Третият състезателен ден на Balkan Breslau Rallye 2014 може да се определи като "ден на статукво" поне за повечето състезателни категории. Израелецът Раз Хайман с бъги Пойнтер остава начело на генералното класиране в крос-кънтри категорията. Хайман отбеляза втора етапна победа в отсечката Варна - Сливен, изпреварвайки с едва 21 секунди Методи Паунов (Nissan). В генералното класиране разликата между Хайман и Паунов е 6 минути. При мотоциклетите Юен Беат от Австрия с КТМ победи основния си опонент Гийом Мартенс с 12 минути и бетонира лидерството си във временната подредба. Българинът Димитър Боевски слезе с едно място до 4-тата позиция в генералното, след като загуби време поради технически проблеми.В класа на SSV бъгитата Цанко Цанков и Зорница Тодорова не успяха да завършат етап 3 на Балкан Бреслау Рали и след наложените наказания се сринаха до предпоследното 6-о място в класа, с 6-часов пасив на водача Леа Готие от Франция (Поларис). В екстремната категория етапът бе спечелен от победителя в Балкан Бреслау 2012 Мартин Хеле с Тойота, а начело на генералното излезе унгарецът Атила Наги с Мерцедес, с второ място за деня. Наги води с едва 48 секунди пред доскорошния лидер Роланд Брак от Швейцария. Българският тим в трофи класа - Гюнайдън Мурат - Атанас Арабаджиев с Джип се движи на 8-а позиция, а Веселин и Борис Петкови не стартираха отсечката заради повреда в двигателя.Видео